Як розводити раків в домашніх умовах?

Ніжне смачне м’ясо раків – улюблений делікатес у багатьох людей. Його подають до пива, готують із різноманітними соусами та травами і навіть ставлять на святковий стіл.

Головна труднощі, з якою стикаються любителі раків, – це зовсім не готування членистоногих, а процес лову та пошук місця їх проживання. Справа в тому, що раки вибирають тільки найчистіші водоймища, яких не так вже й багато.

На щастя, ви можете налагодити вирощування раків у себе вдома. Неважливо, робите це для себе або для подальшого перепродажу – до підготовки до розведення потрібно поставитися відповідально. Сьогодні ми розповімо, як розводити раків у домашніх умовах і як облаштувати для них штучне водоймище.

З чого почати?

Перш ніж розбиратися, як розводити раків, важливо вибрати, які саме види членистоногих підходять для вирощування в домашніх умовах. Помилково припускати, що всі види однаково пристосовуються до будь-яких умов. Понад те, далеко ще не всі раки дозволено розведення біля країни.

Якщо ви вперше зайнялися вирощуванням раків, зверніть увагу на далекосхідний та європейський вигляд. Головне – стежте, щоб вибрані вами раки не були занесені до Червоної книги.

Що ще знати? Початківців цікавить насамперед, коли чекати на результати. Зазвичай розведення триває протягом півроку. Від однієї самки утворюється близько 10-12 личинок. І це в природному середовищі, де безліч небезпек. При штучному вирощуванні плодючість особин може помітно збільшитись.

Как разводить раков в домашних условиях

Як розвести рак у домашніх умовах? Якщо ви проживаєте в заміському будинку, у вас, напевно, є підвал (або ви можете його облаштувати). Саме ця територія найкраще підходить для виведення членистоногих. Головне – дотримуватися кількох рекомендацій:

  • якщо ви хочете, щоб раки були активними протягом усього року, утепліть підвал – зниження температури може призводити до того, що ваші підопічні вирушать у сплячку;
  • забезпечте рівномірне м’яке світло, закріпивши лампу;
  • щоб ви могли спокійно спостерігати за всіма раками, поставте стелажі з необхідною кількістю полиць, а на кожну полицю – акваріум обсягом 200-250 л;
  • якщо підвал має велику площу, можете облаштувати в ньому басейн.

Що ще потрібно подбати, перед тим, як розводити раків будинку? Звичайно, про питання харчування та організацію простору:

  1. Як їжу для раків можна використовувати заздалегідь запарені зернові культури, відварену картоплю, деякі види овочів, м’ясо, рибу. Денна норма годування має становити 2-3% від ваги однієї особи.
  2. Обов’язково підтримуйте температуру води в межах +16-20 ° С, у літній період температура води може бути +22-23 градуси.
  3. Якщо маєте рак в акваріумі, забезпечте аерацію.

Як розводити раків в акваріумі

Багато любителів смачного делікатесу не мають достатньої площі прибудинкової території, щоб організувати басейн. У разі оптимальним рішенням є використання акваріума. Як розвести рак у такому резервуарі? Просто дотримуйтесь найголовніших правил:

  • використовуйте безкаркасні резервуари, об’єм яких становить 200-250 л (чим більше – тим краще);
  • на дно обов’язково покладіть каміння та корчі;
  • ґрунт може бути піщаний або глинистий;
  • крім аерації, про яку ми вже говорили вище, в акваріумі необхідно встановити якісні фільтри.

До речі, багато підприємців, які займаються розведенням раків, вирощують в акваріумі мальків, а потім, коли ті підростуть, переселяють їх у басейн чи ставок.

Важливо! Конструкція акваріума в жодному разі не повинна мати металевих елементів. Це може зашкодити здоров’ю членистоногих.

Як розводити раків у басейні

Якщо у вас є можливість перед тим, як вирощувати раків, організувати їм штучне водоймище, чому б цього не зробити? Басейн – один із найпопулярніших варіантів розведення членистоногих. Площа такої водойми має становити мінімум 20 м2. Вміщуватиме вона близько 100-150 раків.

Головне правило – перед тим, як розводити раків у басейні, організуйте 2 штучні водоймища: в одному басейні житимуть дрібні особини, а в другому – великі.

З басейном, як і з акваріумом, потрібно подбати про фільтрацію та аерацію, а також постійно контролювати температуру води.

Як розводити раків у ставку

Часто велике поголів’я раків вирощують саме у ставках. Тим більше, що такий варіант вважається одним із найбюджетніших і найпростіших у виконанні. Крім того, вам не доведеться витрачати час на викопування водойми та організацію простору, ви будете використовувати вже готове водоймище, в якому повністю сформувалася екосистема.

У ставках не потрібно фільтр та аерація, навіть використання спеціального корму для раків під питанням. Членистоногім цілком може вистачати того видобутку, який вони самі знайдуть у воді: дрібні рибки, комахи, які будуть падати в ставок, черв’яки тощо.

Звичайно, перед тим як розводити раків у ставку, водойму необхідно позбавити зайвого бруду. Видаліть мул та інші забруднення, тільки потім не закидайте у воду раків.

Єдиний недолік такого способу розведення (особливо, якщо ви плануєте вирощувати членистоногих на подальший продаж) – з настанням зими та зниженням температури вода остигатиме, а раки – впадати в сплячку. Більше того, якщо у водоймищі дрібне дно, вода взагалі може замерзнути, що призведе до вимирання особин.

Відповідно, темпи вирощування раків будуть досить повільними, і отримати справді гідний результат із великою вигодою можна лише через 4-5 років. Якщо ви готові ризикнути, ознайомтеся з основними рекомендаціями до ставка:

  • площа від – 40-50 м2;
  • глибина – 2,5 м;
  • дно – з каменем і корчами, також глиною або піском, щоб членистоногі могли організовувати укриття;
  • навколо водоймища на берегах необхідно висадити траву.

До речі, ось вам ще одна порада: надто маленьких раків краще на якийсь час відсаджувати в іншу водойму або акваріум – інакше дорослі особини можуть легко прийняти їх за їжу.

Розібравшись з тим, як вирощувати раків у домашніх умовах, ви зможете негайно приступати до організації простору та розведення членистоногих. А оскільки конкуренція тут невелика, навіть ваш маленький міні-виробництво може приносити істотний дохід, якщо ви знайдете точки збуту. Так що вибирайте собі сприятливі методи і втілювати в життя ідеї з вирощування раків.