Як ловити раків?

На що ловити раків?

Літній сезон щорічно у любителів смачної закуски до пива асоціюється з ловом раків. Вже заздалегідь готуються розколовки, вивчаються всі нюанси пошуку видобутку. Тим більше, що ближче до середини та кінця літа, та й на початку осені раків так багато, що у вас є високі шанси на великий улов.

Якщо ви ще жодного разу не ходили з раковинами до водоймища і не знаєте, як ловити раків, читайте далі основні рекомендації та правила підготовки до процесу. Ми не тільки розповімо про снасті та приманки, але й докладно опишемо, коли ловити раків найкраще і які заборони покладаються на полювання на цих членистоногих.

Як ловити раків на вудку?

Незважаючи на те, що в більшості випадків на полювання на смачний делікатес ідуть з раковкою, багато хто продовжує цікавитися, як ловити раків на вудку. Тут все не так просто: підготовка до процесу потребує виготовлення особливого типу снасті.

Вам знадобиться:

  • взяти дерев’яну палицю і з допомогою ножа загострити одне із її кінців;
  • до загостреного кінця приєднати вибрану приманку;
  • Приманку обмотайте будь-яким сітчастим полотном: капроновими панчохами, марлею, дрібною сіткою тощо.

Саморобна вудка готова! Безпосередньо на водоймі вставте дерев’яну палицю з принадою на дно. Як тільки рак підійде до принади, він смикне за сітку клешнею. Акуратно без різких рухів витягніть снасть, щоб не зірвати здобич.

Додатково можете закріпити на приманку грузило, нитку або волосінь, до кінця якої приєднайте поплавець. Це зробить процес лову простішим – ви зможете моментально побачити, як видобуток підійшов до саморобної вудки.

Як ловити раків на раколовку?

Раколовка – це окремий тип пристосування для лову раків. Не секрет, що найлегше і найшвидше виловлювати з води членистоногих руками, коли вони підходять ближче до берега. Проте великі раки можуть завдати травми і клішнями зачепити шкіру. У такому разі використовується окремий тип снасті, головна особливість якого – раки самі із задоволенням заходять усередину (ну як із задоволенням – заради приманки).

Тільки ось конструкція раколовки припускає, що вийти з неї видобуток точно не зможе. Від людини в такому разі вимагається мінімум зусиль – просто правильно встановити раковування і чекати, коли в неї наб’ється велика кількість раків.

Звичайно, нюанси є скрізь. Перш ніж розібратися, як ловити раків на раковку, потрібно зрозуміти, який тип снасті ви збираєтеся використати. Виділяють два види раколовки:

  1. Відкритий. Найпростіший тип снасті, який можна виготовити за кілька хвилин. Основа такої рибалки – каркас прямокутної або круглої форми, між лозинами якого закріплюється сітка, а зверху – мотузка, за яку ви підніматимете раколовку вгору і опускатимете у воду.
  2. Закритий. Набагато ефективніше та складніше по конструкції, ніж попередній варіант. Конструкція передбачає, що раколовка може закриватися, перетворюючись на будиночок для членистоногих, варто вам тільки потягнути за мотузку. Крім того, закриту раковку ви легко можете транспортувати – конструкція складається і легко поміщається в машину або руки.

Перед тим, як ловити раків, необхідно закріпити приманку. Зазвичай її встановлюють на дні конструкції у спеціальному відсіку із сітчастої тканини. Прикріплюють приманку ниткою, дротом чи гумкою. На що краще ловити рак і що ж використовується як приманка? Це може бути:

  • риба;
  • м’ясо тварин або свійської птиці;
  • дрібні жаби;
  • деякі види комах;
  • молюски.

Розібравшись, на що ловити раків, приступаємо до встановлення раковки. Її можна поставити безпосередньо на мілководді або запливти на човні на достатню глибину і розмістити снасті там. Щоправда, у такому разі необхідно придумати якийсь поплавець, щоб ви знали, де саме встановлена ​​конструкція.

Перший улов при помітній активності раків можна отримати вже через 45 хвилин.

Як ловити раків руками?

Якщо ви не хочете морочитися з виготовленням снасті, давайте дізнаємося, як ловити раків руками. Тим більше, зробити це не так уже й складно. Головне – правильно вибрати час максимальної активності членистоногих. Зазвичай це період від заходу сонця і до світанку. Через пару годин після заходу сонця раки починають підходити до узбережжя, іноді навіть вибігають на сушу.

Як ловити раків уночі? Такий видобуток зручний тим, що йде на світ: будь-який ліхтарик, факел або багаття приверне раків і зробить їх лов ще простіше. Якщо ж ви можете вибратися на лов лише днем, шукати членистоногих краще не на узбережжі, а в норах і під камінням. Щоправда, у такому разі краще діяти вдвох – раки миттєво тікають і роблять це дуже швидко. Так що для успішного лову потрібно, щоб один піднімав корчі або каміння, а другий швидко витягував раку з води.

Врахуйте, що клішнею рак може порізати шкіру. Перед походом до водоймища запасіться захисними рукавичками і одягайте одяг з довгим рукавом.

Коли найкраще ловити раків?

Від сезону залежатиме кількість раків у водоймі, а також підгодовування, яке найкраще використовувати для успішного лову. Давайте розберемося, які існують особливості лову раків у зимовий, весняний, літній та осінній періоди.

Взимку

Взимку у водоймах практично відсутня їжа, та її мешканцям доводиться несолодко. Так що жодних проблем, з тим, як ловити раків узимку, не існує – вони будуть раді будь-якій приманці. Найчастіше досвідчені раколови вибирають шматки хліба, які попередньо можна натерти часником. Також можете брати рибу чи м’ясо.

Весною

З настанням першого тепла раки починають активніше рухатися у пошуках їжі. І вже простим хлібом їх не здивуєш. Так що знаючись на тому, як ловити раків навесні, з пошуком наживи потрібно постаратися. Найкраще раки вдаються на рибу – це може бути бичок або риба більша.

При цьому необов’язково ловити приманку у водоймищі (хоч такий варіант також можливий). Ви можете купити заморожену рибу у супермаркеті або на ринку.

Щоб раки йшли до принади ще швидше, можна трохи повелити рибу – різкий запах приваблює членистоногих.

Влітку

Як ловити раків улітку? Ну, тут все дуже просто. Літо – так званий високий сезон у всіх раколов, і будь-який вихід до водоймища може бути результативним. Правда, оскільки їжі у воді членистоногім і так достатньо, вони не завжди охоче біжать на приманку. І якщо ви плануєте встановлювати раколовку, а не ловити видобуток руками на мілководді, використовуйте щось оригінальне. Наприклад, ідеально підійде м’ясо або птиця, а також різні субпродукти (шлунки, серце, печінка, язик тощо).

Щоб досягти сильного запаху і швидше залучити раків, перед встановленням приманки потримайте її на сонці 2-3 години.

Де ловити рак влітку? Як і завжди – насамперед на чистих водоймах. Найчастіше членистоногі мешкають у річці, оскільки там не застоюється вода. Однак іноді їх можна зустріти й у озерах. Живуть раки переважно у водоймищі з кам’янистим або глинистим дном. Це дозволяє створити безліч нір та укриттів.

На мілководді та у водоймі з дном піщаного типу ви точно не зможете похвалитися успішним уловом.

Восени

Восени обсяг їжі у водоймах зменшується, і членистоногі починають відчувати голод. Тож уже з жовтня вони раді будь-якій наживі. Більше того, саме восени раки намагаються запастись достатньою кількістю жиру, щоб пережити зиму.

Ловити їх можна і на м’ясо, і на рибу, і хліб, і комах.

FAQ

Коли можна ловити раки в Україні?

Головне питання, яке цікавить любителів варених або смажених раків полягає не так у приманках та снастях. Багатьох цікавить, коли можна ловити раків в Україні у 2021 році?

Є базові правила, які забороняють вилов раку з 1 квітня до 30 червня. Також трапляються регіональні рекомендації. Наприклад, з 1 серпня до 15 вересня 2021 року на Київщині заборонено ловити раків. Цей період вважається найсприятливішим для виношування ікри та, відповідно, збільшення кількості особин.

Де можна ловити раків у Києві?

У Києві на річці Дніпро ловити раків можна скрізь. Десь їхня популяція буде більшою, десь меншою, проте в цілому членистоногі мешкають у межах Києва в багатьох місцях. Правда врахуйте, що лов раків у Києві дозволяється лише вдень.

В який час доби найкраще ловити раків?

Якщо законом дозволено, краще виходьте на лов раків вночі, найоптимальнішим вважається період з 11 вечора до 4 ранку. Як правило, після заходу сонця членистоногі підходять максимально близько до берега, часто йдуть на світ, так що ви можете залучити їх підсвічуванням і захованим у мілководді приманкою.